Laminuota fanera

Beržinė, drėgmei atspari fanera, laminuota melamino plėvele, tai faneros sluoksniai suklijuoti vandeniui atspariais klijais, gaminamais formaldehidinių dervų pagrindu. Klijuoti sluoksniai yra atsparūs aplinkos poveikiui ir drėgmei.

Paviršiaus padengimas. Išoriniai faneros sluoksniai yra padengti fenolio plėvele – popieriumi, įmirkytu fenoline derva, kurios svoris 120 g/m². Laminuotos faneros abiejų pusių paviršius gali būti lygus (rūšis F), taip pat kombinuotas – viena pusė lygi (F), o kita – korio ar kito tipo raštu (W). Padengtos faneros paviršius yra tvirtas ir lygus, atsparus mechaninei trinčiai, tiesioginiam vandens poveikiui, buitinėms cheminėms medžiagoms, skiestoms rūgštims ir šarmams. Paviršius lengvai valomas. Faneros briaunos yra dengiamos akriliniais dažais. Todėl jos tampa gerokai atsparesnės tiesioginiam vandens ir aplinkos poveikiui.
F – lygus paviršius (paviršius slidus ir kietas), F/F – abi lapo pusės laminuotos. Naudojama grindų, klojinių, laiptų gamybai ir kt.);
W – rifliuotas paviršius (F/W – tai reiškia, kad viena laminuotos faneros pusė lygi, o kita rifliuota). Rifliuotumas naudojamas vietose, kur ant faneros reikia vaikščioti, dėl slydimo, pvz. puspriekabių dugnai, pastoliai, laiptai ir t.t.

Matmenys: 1250 x 2500 mm, 1220 x 2440 mm
Storis: 16 mm, 18 mm
Spalva: Tamsiai ruda